پیام تبریک فرماندار شوشتر به مناسبت اعیاد شعبانیه و روزهای پاسدار و جانباز

فرماندار شوشتر در پیامی میلاد سرداران کربلا امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابوالفضل عباس (علیه السلام) و روزهای پاسدار و جانباز را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، متن پیام سید موسوی به این شرح است:

آن دم که خامس آل عبا امام حسین (علیه السلام) هستی را به وجود با برکت خود منور کرد، عرشیان آزادی و عدالتخواهی را به فرشیان نوید دادند تا زین پس جهان به نماد جوانمردی اش ببالد و چه اتفاق زیبایی که سقای دشت کربلا ابوالفضل (علیه السلام) هم رکاب با قتیل العبرات دشت کربلا می‌شود تا هستی جلوه‌ای از شور و شکوه فضائل نیکو شود.

سوم و چهارم ماه مبارک شعبان، سالروز میلاد خجسته سید و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و بزرگ جانباز اسلام و پرچمدار دفاع از حرمت حریم ولایت، حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) است که این ایام به واسطه رشادت‌ها و جانفشانی‌های پاسداران رشید و غیور انقلاب اسلامی و همچنین فداکاری و ایثارگری جانبازان سرافراز به‌ عنوان روزهای پاسدار و جانباز نامگذاری شده است.

دو نام و جایگاهی که در اذهان مردمان ایران اسلامی بسیار ارزشمند و دارای تقدس هستند چرا که هم پاسداران و هم جانبازان در همه دوران‌ها چه دفاع مقدس و چه عرصه‌های دیگر همیشه در صفوف مقدمِ پشتیبانی از وطن و آزادگی و همچنین محکوم کردن استبداد بوده‌اند که آن را با تاسی از آموزه‌های دینی به خصوص در واقعه کربلا محقق می‌سازند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره ی طیبه مبارکی است که با درایت و روشن‌بینی امام عارفان و مقتدای انقلاب اسلامی خمینی کبیر (رحمت‌الله علیه) و برای حفظ و صیانت و پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی شکل گرفت و به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، برکات آن برای کشور ماندگار و همیشگی است.

جانبازان عزیز نیز شاهدان زنده‌ای هستند که تقدیر و مشیت الهی بر آن شد تا در کارزار جهاد و شهادت، از قافله شهداء باز مانده تا وجود پر خیر و برکتشان مایه عزت و سربلندی برای نسل‌های بعدی باشد.

اینجانب ضمن تبریک حلول ماه پرفیض شعبان المعظم، اعیاد فرخنده و پربرکت شعبانیه، سوم شعبان روز پاسدار و چهارم شعبان روز جانباز را به مردم ولایتمدار و شریف شهرستان دارالمومنین شوشتر، به ویژه پاسداران و جانبازان عالیقدر و خانواده‌های معظم ایشان تبریک و تهنیت گفته و سربلندی همگان را از درگاه ایزد منان خواستارم.

سید محسن سید موسوی

فرماندار شهرستان شوشتر

۹۱