حضور بانوان شجاع، مقاوم و مومن شهرستان دارالمومنین شوشتر در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی بسیار اثرگذار بوده است

فرماندار شوشتر گفت: اگر از ظرفیت‌های موجود در شهرستان شوشتر به درستی و با استفاده از ظرفیتهای بانوان و آقایان به قدر شایسته‌ای بهره‌مند شده، شاهد رونق اقتصادی و افزایش نشاط اجتماعی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، سید محسن سید موسوی فرماندار شوشتر روز یکشنبه ۵ آذرماه در نشست کمیسیون بانوان که با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان و نمایندگان بانوان ادارات شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت سال روز تاسیس بسیج مستضعفان و همچنین تسلیت سالروز شهادت بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)، اظهار کرد: شوشتر علاوه بر همه ظرفیت‌های خود همواره از وجود بانوان فعال در عرصه‌های گوناگون برخوردار بوده و این فعال بودن در مقاطع زمانی مختلف مانند جریان پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و… قابل مشاهده و اثبات بوده است.

وی افزود: تقدیم بیش از ۶۰۰ شهید دوران دفاع مقدس، افزون بر یک هزار و ۴۰۰ جانباز و صدها آزاده در این شهرستان مطمئناً بدون اثرگذاری بانوان، مادران و همسران فداکار رخ نداده و نشان از عمق ارادت به ائمه هدی (علیهم السلام) و انقلاب اسلامی است.

فرماندار شوشتر این شهرستان را به لحاظ دارا بودن ظرفیت‌ها در نوع خود کم نظیر دانسته و در این رابطه خاطر نشان کرد: خوزستان با تولید حدود ۱۷ درصد گندم کشور قطب مهم کشاورزی کشور و شهرستان شوشتر هم با اول بودن در تولید این محصول در استان تاثیر بسزایی در تامین زنجیره غذایی دارند. همینطور رتبه اول برداشت برنج سالم و طبیعی در استان به این شهرستان اختصاص دارد.

سید موسوی در ادامه ابراز کرد: در حوزه گردشگری هم انواع آن مانند گردشگری مذهبی، آبی و ساحلی، فرهنگی، صنایع، تاریخی و… به عنوان یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند در رونق اقتصاد، اشتغال و نشاط در جامعه نقش مهمی را ایفا کند.

وی بر پیگیری مطالبات بانوان در شهرستان تاکید کرد و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته و حمایت‌هایی که از استان انجام شده قرار است اعتباری برای ساماندهی پارک بانوان، سالن‌های ورزشی مخصوص بانوان و تجهیزات ورزشی اختصاص داده شود.

ایشان توجه به مسئله فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، رسیدگی به نیازمندی‌های زنان بد سرپرست و بی سرپرست و سایر حمایت‌های دیگر را ضروری دانسته و بر توانمندسازی و تحکیم خانواده ها با آموزش و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه، توسعه فرزندآوری و جوانی جمعیت و کاهش بزه های اجتماعی تاکید کرد.

همچنین در بخشی از این جلسه مریم مراد اسکندری مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان اظهار کرد: انتظار داریم تمام دستگاه‌ها بند‌های قانونی حمایت از بانوان را به طور تمام و کمال اجرا کرده و بخشی از دغدغه‌های این قشر مهم جامعه را رفع نمایند.

وی گفت: از ظرفیتی که بانوان در جامعه دارند باید استفاده و بهره‌برداری شایسته‌ای صورت گیرد چرا که حدود نیمی از جمعیت ما از خانم‌ها تشکیل شده و اثرگذاری آن‌ها در مسائل اجتماعی را نمی‌توان نادیده گرفت.

در این نشست همچنین محمد حسن کجبافی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شوشتر حضور داشت.

۲۱۰