فرماندار شوشتر:

کتابخانه‌ها یک پایگاه فرهنگی محسوب می‌شوند

فرماندار شوشتر گفت: کتابخانه‌ها علاوه بر تحویل و امانت کتاب، یک پایگاه فرهنگی محسوب می‌شوند و باید برای رونق دادن به فرهنگ مطالعه در جامعه با این نگاه در آن‌ها برنامه ریزی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، سید محسن سید موسوی فرماندار شوشتر روز چهارشنبه (۲۴ آبان ماه) در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی، اظهار کرد: در حوزه ترویج کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه باید هر تشویق و حمایتی لازم باشد انجام دهیم و خصوصاً نسل نوجوان و جوان را به این سمت سوق دهیم.

وی بر پشتیبانی از کتابخانه‌های عمومی تاکید کرده و افزود: پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها در زمره اعتبارات قانونی کتابخانه‌های عمومی است و باید شهرداری‌ها به وظایف خود در قبال این نهاد پر اهمیت به موقع عمل کنند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شوشتر بیان کرد: پروژه‌های احداث و تکمیل کتابخانه‌ها در شهرهای شوشتر و شهید شرافت در حال انجام است و با توجه به اینکه حداکثر بودجه‌ای که قانون اجازه می‌داد به آن‌ها تخصیص داده شده ان‌شاءالله هرچه زودتر شاهد پایان آن‌ها باشیم.

سید موسوی گفت: جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی باید با فاصله کمتری برگزار شود تا بتوان به این موضوع مهم را بیشتر رسیدگی کرد و در برنامه ریزی برای افزایش سرانه مطالعه موثرتر واقع شد.

۶۵