دستگاه‌های مربوطه باید برای رشد سوادآموزی تلاش و مشارکت کنند

فرماندار شوشتر گفت: مسئله سوادآموزی در در شهرستان رشد داشته اما باید به جایی برسیم که حتی یک نفر بی سواد هم نداشته باشیم و برای این منظور همه دستگاه های مربوطه باید تلاش و مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، سید محسن سید موسوی فرماندار شوشتر روز یکشنبه (۱۴ آبان ماه) در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی که در دفتر امام جمعه محترم شوشتر برگزار شد، اظهار کرد: صورتجلسات شورای سواد آموزی باید طبق زمان بندی تعریف شده‌ای توسط هر دستگاه انجام شوند تا جلسات خروجی مورد انتظار را داشته باشند. آمار بی سوادی در شهرستان کاهش یافته اما باید به جایی برسیم که حتی یک نفر هم بی سواد نداشته باشیم.

وی افزود: امامین انقلاب اسلامی نیز در مقاطع زمانی گوناگون بر ریشه کن کردن بی سوادی در کشور تاکید داشته‌اند. لذا همه دستگاه‌های مربوطه باید برای رشد سوادآموزی تلاش و مشارکت کنند.

وی بیان کرد: بی سوادی در فضای خانواده می تواند منشا آسیب‌های جدی در همه ابعاد شود و پس از آن به جامعه ضربه وارد خواهد شد. بنابراین انتظار می‌رود ادارات مرتبط با مسئله در اجرای مصوبات اهتمام ویژه داشته باشند.

سید موسوی گفت: مسئله ریشه کنی بی سوادی، خاص دستگاه آموزش و پرورش نیست بلکه به عنوان یک معضل اجتماعی و یک فعالیت همگانی نیازمند مشارکت فعال همه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد است که متناسب با توان و ظرفیت در اختیار به این حوزه ورود جدی و کیفی داشته باشند.

 

همچنین حجت الاسلام حبیب پور امام جمعه شوشتر در این نشست خواستار حمایت شهرداری‌ها از موضوع ریشه کن کردن بی سوادی در شهرستان و ارائه گزارش عملکرد از اجرای برنامه های مصوب در جلسات شد.

۸۷