نشست صمیمانه روحانیون و ائمه جماعات مساجد شوشتر با حضور امام جمعه و فرماندار

نشست روحانیون و ائمه جماعات مساجد شهرستان شوشتر در حوزه علمیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، روز سه شنبه (۹ آبان ماه) نشست روحانیون و ائمه جماعات مساجد شهرستان با حضور امام جمعه، رئیس حوزه‌های علمیه شهرستان، فرماندار و جمعی از علماء شوشتر برگزار شد و رسیدگی به امور مساجد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سید محسن سید موسوی فرماندار شوشتر در این جلسه اظهار کرد: باید با همت والا و برنامه ریزی درست بتوانیم ضمن ایجاد ارتباط قوی بین جوانان و نوجوانان با مساجد، سبک زندگی ایرانی – اسلامی را ترویج کنیم.

وی افزود: در مساجد باید با کار تربیتی صحیح و همه جانبه، تحکیم مبانی عقیدتی، تقویت معنویت و اخلاق، مطالعه، ورزش و سایر برنامه‌های زندگی، به رشد جوانان مومن انقلابی کمک کرد.

همچنین حجت‌الاسلام محمدرضا حبیب‌پور امام جمعه شوشتر در سخنانی در این نشست بیان کرد: ائمه جماعات مساجد در واقع فرماندهان میدان مبارزه با دشمنان اسلام هستند که کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است.

وی اضافه کرد: مساجد اولین حلقه ارتباط عزیزان امام جماعت مساجد با جامعه هستند، لذا کمیته رسیدگی به امور مساجد تشکیل شده و محوریت آن هم حوزه علمیه است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی یک کار ویژه را از ائمه جمعه خواسته‌اند و آن هم انجام کار نخبگانی در شهرهاست. با توجه به این مسئله تلاش ما بر این است که نخبگان هر حوزه را مشخص کرده تا بتوانیم دوره‌های مربوطه را برای آن‌ها برگزار کنیم.

۴۶