فرماندار خبر داد؛

تعداد ۶ مدرسه جدید یا نوسازی شده در شوشتر آماده افتتاح هستند

فرماندار شوشتر گفت: کمبود معلم در سال‌های اخیر مجموعه آموزش و پرورش شهرستان را دچار مشکلاتی کرده که انتظار داریم در شروع سال تحصیلی جدید هیچ کلاسی بدون معلم نماند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر سید محسن سید موسوی روز دوشنبه (۲۰ شهریور) در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، اظهار کرد: ارتقای کیفیت آموزشی جزء مطالبات مهم مردم است که باید مدنظر قرار گیرد. علاوه بر آن تحکیم مبانی شیعی و توجه به مسائل پرورشی به منزله واکسینه کردن دانش آموزان عزیزمان در مقابله با هجمه‌های دشمنان، بسیار حائز اهمیت است و باید برای آن تلاش شود.

وی افزود: نظرات نخبگان و متخصصان هم می‌تواند کمک کند تا شاهد بهبود وضعیت پرورشی و تربیتی در مراکز آموزشی باشیم.

وی با اشاره به لزوم پای‌کار آمدن مردم هم بیان کرد: به همت خیرین و نوسازی مدارس، ۶ مدرسه آماده افتتاح برای سال تحصیلی جدید است. خیرین عزیز در سال‌های اخیر کمک‌های بسیار شایسته‌ای در بحث نوسازی، ساخت و تجهیز مدارس در شهرستان شوشتر خصوصاً روستاها داشته‌اند که جای تقدیر دارد و امیدواریم بیش از پیش از ظرفیت این عزیزان بهره ببریم.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان شوشتر خاطرنشان کرد: برای پروژه مهر و شروع سال تحصیلی جدید همه ادارات و دستگاه‌ها موظف هستند تا آمادگی لازم را داشته باشند و وظایف خود را در این خصوص انجام داده و البته نسبت به مردمی سازی برنامه‌ها توجه کنند.

دکتر سید موسوی گفت: همه ما نسبت به آموزش و پرورش وظیفه داریم و این موضوع تنها به جایگاه حقوقی ما بر نمی‌گردد، چرا که با تربیت نسل آینده روبرو هستیم.

وی ابراز کرد: تمام دستگاه‌ها و ادارات ذیربط برای شروع سال تحصیلی پر شور و نشاط به کمک آموزش و پرورش بیایند.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام حبیب پور امام جمعه شوشتر گفت: کمبود نیروی انسانی و معلم در مدارس شهرستان غیر قابل پذیرش است. انتظار داریم مجموعه آموزش و پرورش برای رفع این مشکل تدبیر کرده و راه حلی پیدا کنند.

در بخش دیگری از جلسه مسعود حمیدی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان هم اظهار کرد: مسئله کمبود نیرو در تمام خوزستان وجود دارد و درخواست بازنشستگی و انتقال زیاد بوده اما ورود نیرو به مجموعه کمتر از آن است.

وی ادامه داد: در مقطع ابتدایی با مشکلات جدی در کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم که با برنامه ریزی های انجام شده ان‌شاءالله در سال‌های آینده وضعیت مطلوب تری را شاهد خواهیم بود. البته در مقطع متوسطه تقریباً وضعیت بهبود یافته و مشکل خاص نخواهیم داشت.

با دستور مدیرکل آموزش و پرورش نیز مقرر شد تامین و تجهیز وسایل و امکانات مورد نیاز مدارس شهرستان شوشتر بطور جدی در دستور کار معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

در این جلسه، ائمه جمعه بخش شعیبیه و شهر شرافت، بخشداران، روئسای شوراهای اسلامی شهر و شهرداران شهرستان، نماینده معاونت بهداشت شوشتر و مدیر نوسازی مدارس شهرستان به بیان دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات و گزارش وضعیت از موضوعات مربوط به حوزه آموزش و پرورش پرداختند.

۱۱۳