پیام سرپرست فرمانداری شوشتر به مناسبت روز جهانی سوادآموزی

سرپرست فرمانداری شوشتر در پیامی روز جهانی سوادآموزی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، متن پیام دکتر سید موسوی به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

سوادآموزی از مهمترین و اصلی‌ترین برنامه‌های دین مبین اسلام بوده تا از این طریق افق‌های روشنی پیش‌روی انسان‌ها گشوده شده و موجبات پیشرفت و اعتلای جوامع و کیفیت مطلوب زندگی فردی و جمعی فراهم گردد.

یکی از مهمترین شاخص‌های پیشرفت جوامع، ارتقای سطح دانش و میزان سواد نیروی انسانی یا به تعبیری احسن، سرمایه انسانی آن جامعه است. در واقع از طریق آموزش سرمایه‌های انسانی، می‌توان به پیشرفت فرهنگی، اجتماعی، ‌اقتصادی و سیاسی دست یافت.

نامگذاری یکی از روزهای سال در تقویم جهانی به عنوان «روز سوادآموزی»، خود نشان دهنده اهمیت مقوله سواد و سوادآموزی در دنیا است که در واقع جبران کننده کاستی‌ها، نقایص و توسعه عدالت آموزشی است.

در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز امر سوادآموزی و ریشه کنی بی‌سوادی از امور مورد تاکید امامین انقلاب بوده است.

به همین مناسبت، اینجانب فرصت را مغتنم شمرده تا ضمن تبریک فرارسیدن ١٧ شهریورماه، روز جهانی سوادآموزی، به تمامی فعالان و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت، از زحمات صادقانه، دلسوزانه و مجدانه آموزش‌دهندگان، سوادآموزان و تمامی فعالین حوزه اداره نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان دارالمومنین شوشتر که برای ریشه‌کنی بی‌سوادی و ارتقا و بهبود کیفیت فعالیت‌ها گام‌های مؤثری برمی‌دارند، قدردانی نمایم.

موفقیت روزافزون و عزت و سربلندیتان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از درگاه ایزد منان، خواستارم.

سید محسن سید موسوی

سرپرست فرمانداری شهرستان شوشتر

۱۰۳