بازدیدهای مستمر ۳ روزه فرماندار، نماینده مردم و مسئولان شوشتر از شعیبیه و پیگیری روند استحکام بخشی سیل بندها + عکس

فرماندار شوشتر به منظور بررسی روند استحکام بخشی به سیل‌بندهای بخش شعیبیه، در 3 روز گذشته در این منطقه حضور یافته و بازدیدهای مستمری داشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، پس از اعلام سطح قرمز سازمان هواشناسی مبنی بر پیش بینی فعالیت بسیار شدید سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب، دکتر حجت‌اله دهدشتی فرماندار شهرستان به همراه کجبافی و پارسازاده معاونان فرماندار ضمن حضور ۳ روزه در بخش شعیبیه روند استحکام بخشی به سیل بندهای روستاهای حاشیه رودخانه دز را به طور مستمر رصد کرده و بر کار دستگاه های متولی نظارت داشتند.

همچنین سردار سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، در این منطقه حضور یافت و به همراه فرماندار و حجت‌الاسلام رسولی امام جمعه شعیبیه، از این عملیات عمرانی بازدید کرده و پیگیری‌هایی برای تسریع در این پروژه انجام دادند.

در این رابطه ۶۵ کیلومتر سیل بند موجود، در چهار فاز اجرایی برنامه ریزی شده و نقاط مورد نیاز توسط جهاد کشاورزی، شرکت امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن و امور آب منطقه شمال در حال ترمیم و بازسازی هستند.

همچنین طبق کارشناسی‌های صورت گرفته مقرر شد با حفاری‌های غیرمجاز و غیر اصولی برخی کشاورزان منطقه در سیل بندها، برخورد قانونی و جلوگیری شود.

در این بازدیدها برخی اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان شوشتر نیز حضور داشتند.

۳۸۸