برگزاری جلسه توانمندسازی محیط زندگی معلولان در شهرستان شوشتر

جلسه کمیته مناسب سازی محیط زندگی معلولین با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان شوشتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شوشتر، نادر پارسازاده در این نشست اظهار کرد: با انجام امر مناسب سازی حضور افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان در جامعه پر رنگ ترخواهد شد که این قشر بتوانند از حقوق برابری با دیگر شهروندان برخوردار باشند.

وی افزود: تکریم و احترام به معلولین از وظایف اصلی ماست و دستگاه های مرتبط، ملزم به فراهم نمودن بستر رفاه و نشاط معلولان هستند. همچنین با استناد به قانون جامع حمایت از معلولان باید مناسب سازی و شرایط لازم برای بهره گیری و استفاده معلولان از امکانات اداری در تمامی ادارات و ارگانهای دولتی فراهم شود.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری بیان کرد: بهسازی معابر، ورودی های مراکز خدماتی، حذف موانع در معابر، تسهیل در امور معلولان در سطح شهر، بررسی مشکلات حضور معلولان در اماکن ورزشی و لزوم رسیدگی بیشتر برای آسان سازی و بهسازی رفت و آمد معلولان در معابر سطح شهر از مهم ترین موضوعاتی است که بر آن ها تاکید داشته و انتظار داریم مورد توجه دستگاه های ذیربط قرار گیرد.

پارسازاده گفت: علاوه بر اهمیت در نظر گرفتن امکانات برای معلولان، ایجاد فرهنگ به رسمیت شناختن حقوق افراد دارای معلولیت نیز حائز اهمیت است، چرا که اگر حقوق افراد دارای معلولیت به رسمیت شناخته شود، زیرساخت‌ها نظیر مناسب‌سازی فیزیکی با توجه بیشتر و همت والاتری به نتیجه خواهد رسید.

۱۰۵