انتقال فرهنگ و تمدن شوشتر به گردشگران در ایام نوروز برنامه ریزی شود

فرماندار شوشتر بر موضوع برنامه ریزی برای معرفی فرهنگ و تمدن شوشتر در ایام نوروز به مسافران و گردشگران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر حجت اله دهدشتی روز چهارشنبه در جلسه ستاد خدمات سفر، اظهار کرد: با استفاده از تجربیات گذشته حدود ده کمیته و کارگروه برای ارائه خدمات به گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ پیش بینی کردیم و در اولین جلسه نیز با دعوت از اقشار مختلف، بررسی وضعیت سال‌های قبل را انجام دادیم تا آسیب شناسی لازم صورت گیرد.

وی افزود: اعتقاد داریم ارائه خدمات سفر تنها مربوط به ایام نوروز نیست. زیست بوم و ظرفیت‌های موجود در شوشتر این شرایط را دارد که در تمام طول سال خدمات سفر را در نظر داشته باشیم و شاید بتوان دبیرخانه‌ای دائمی برای این منظور ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه اجرای همایش گردشگری در شوشتر می‌تواند نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد، بیان کرد: برگزاری همایش‌های گردشگری در شوشتر با دعوت از نخبگان و افراد دارای تجربه در سطح کشور برای حضور در شهرستان می‌تواند در انتقال تجارب مفید موثر بوده و برای معرفی جاذبه‌های ما راهگشا باشد.

د‌کتر دهدشتی ابراز کرد: در جای جای شهرستان نقاط دارای جاذبه گردشگری داریم که باید آن‌ها را در برنامه ریزی‌ها مدنظر قرار دهیم. چهار شهر اقماری و روستاهای مختلف در هر سه بخش جذابیت‌های گردشگری دارند که باید علاوه بر شهر، برای آن‌ها هم برنامه داشته باشیم.

وی گفت: موضوع اسکان و پذیرش گردشگران را تنها به عنوان یک برداشت اقتصادی نگاه نکنیم بلکه علاوه بر آن باید برای جنبه فرهنگی صنعت توریسم هم برنامه‌های مفید را طراحی و اجرا کنیم. باید تبادل فرهنگ این مرز و بوم به تمام کشور صورت گیرد، البته سال گذشته به همکاران محترم شهرداری هم تاکید کردیم و انتظار داریم امسال بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محمد حسن کجبافی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار نیز در این نشست حضور داشت.

۱۰۳