فرماندار شوشتر در نشستی به مناسبت روز پرستار:

ایجاد نشاط برای پرستاران باید مدنظر باشد+عکس

فرماندار شوشتر گفت: تولید نشاط برای پرستاران باید مدنظر مدیران مربوطه باشد تا این قشر مهم بتوانند با توان روحی و جسمی مناسبی هم خانواده خود را اداره کنند و هم در محیط کارشان موفق‌ عمل نمایند. این مسئله مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی نیز بوده و باید به آن توجه کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر حجت‌اله دهدشتی روز سه شنبه در نشست تجلیل از برخی پرستاران نمونه که در دانشکده علوم پزشکی برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار کرد: این حرفه صرفاً با عشق، علاقه، نیت خالصانه و با بهره‌گیری از خصوصیات حسنه قابل انجام است. تلفیق همه این خوبی‌ها هم در وجود یک فرد و نام گذاری این روز در روز میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) فرخنده انتخابی است که عظمت این خدمت را یادآور می‌سازد.

وی افزود: گرچه کرونا مظهر بسیار برجسته برای فداکاری قشر پرستار بود اما بنده تاکید دارم نباید این فداکاری‌ها را تنها در مقابله با کووید۱۹ خلاصه کرد، بلکه در تمام طول سال و همه روزه پرستاران و کادر درمان درگیر مراقبت‌ها و زحمات مختلفی هستند.

رئیس شورای سلامت شهرستان شوشتر بیان کرد: جامعه هدف این قشر، دردمندند و برای بیمار و اطرافیانش خلاصی از آن درد اهمیت دارد که موجب می‌شود شاید در شرایط سختی با کادر درمان مواجه شده و رفتارهای متفاوتی هم داشته باشد و این بر مسئولیت پرستاران می‌افزاید.

دکتر دهدشتی گفت: دولت سیزدهم پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین بنا به دغدغه مندی که نسبت به همه اقشار دارد، موضوع تعرفه گذاری خدمات پرستاری را الحمدالله در دستور کار خود قرار داد که این حرکت بزرگ و مثبتی است. ما هم در شهرستان به سهم خود آمادگی شنیدن و پیگیری مشکلات این قشر ارزشمند را داریم.

گفتنی است در پایان این نشست که کلانتر رئیس دانشکده علوم پزشکی هم حضور داشت، از برخی پرستاران نمونه بیمارستان‌های شهرستان شوشتر تجلیل به عمل آمد.

۱۸۳