اقدامات منجر به رونق اشتغال باید حمایت شوند

فرماندار شوشتر گفت: بسیاری از مشکلات اشتغال را می‌توان با پشت‌کار و قدری تلاش رفع نمود. از جمله راهکارهای خیلی خوب اعطای تسهیلات حمایت کننده است که دولت بستر مناسبی برای این منظور در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر حجت‌اله دهدشتی در جلسه شورای اشتغال اظهار کرد: مردم پشت درب سالن‌های جلسات منتظر اقدامات ما هستند و امید به حل مشکلات بسته‌اند. به همین دلیل باید نهایت تلاش‌مان را برای رفع دغدغه‌ها به خصوص در مورد اشتغال انجام دهیم.

وی افزود: بدون تعارف باید بگویم در برخی دستگاه‌ها آنگونه که انتظار می‌رود برای حمایت از تولید کنندگان خصوصاً صنایع خرد و کوچک اهتمام لازم وجود ندارد و از این جهت شدیداً گله‌مندم. نباید فقط به دنبال ارائه آمار باشیم بلکه بایستی به طور واقعی اقدامات منجر به اشتغال حمایت شوند.

وی ادامه داد: البته چند دستگاه هم در این خصوص اقدامات قابل تقدیری داشته‌اند که نیاز است به همین روال ادامه پیدا کنند.

وی با تاکید بر جدیت در پیگیری مسائل مربوط به اشتغال و حمایت از تولید، بیان کرد: روزانه باید دستگاه‌های شهرستان گزارش اقدامات خود در خصوص اعطای تسهیلات به متقاضیان یا پیگیری‌های مربوطه را به فرمانداری ارسال کنند.

رئیس شورای اشتغال شهرستان شوشتر ابراز کرد: اگر دستگاهی در مسیر حمایت از اشتغال مردم کوتاهی کند آن را اعلام خواهم کرد، چرا که در خصوص منافع مردم با هیچکس تعارف ندارم.

دکتر دهدشتی همچنین گفت: علیرغم اینکه می‌دانیم بانک‌ها دستورالعمل‌های خاصی برای ارائه تسهیلات دارند، اما گاهاً شرایطی وجود دارد که می‌توان به متقاضی کمک کرد. بنابراین انتظار می‌رود بانک‌ها این مسیر را تسهیل کنند.

۱۲۲