شهرستان شوشتر میزبانی مطلوبی از مهمانان نوروزی داشت + تصاویر

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شوشتر گفت:  پس از گذشت دو سال از شرایط دشوار کرونایی، شهرستان شوشتر با ورود چشمگیر گردشگران و مسافران از اقصی نقاط کشور روبرو شد و بیش از حد انتظار و پیش بینی‌های ستاد خدمات سفر آثار تاریخی، مذهبی و گردشگری شهرستان مورد بازدید مسافران عزیز قرار گرفت.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شوشتر گفت:  پس از گذشت دو سال از شرایط دشوار کرونایی، شهرستان شوشتر با ورود چشمگیر گردشگران و مسافران از اقصی نقاط کشور روبرو شد و بیش از حد انتظار و پیش بینی‌های ستاد خدمات سفر آثار تاریخی، مذهبی و گردشگری شهرستان مورد بازدید مسافران عزیز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، مهندس محمدحسن کجبافی اظهار کرد: ظرفیت سفرهای نوروزی فرصتی مهم برای توسعه صنعت گردشگری، انتقال فرهنگ و معرفی آداب و رسوم، سنن و تاریخ شهرستان شوشتر است.

وی افزود: این ظرفیت‌ها با معرفی توانمندی‌ها، جاذبه‌های طبیعی و زیبا، اماکن و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی، مزارع برنج، نخیلات، محصولات کشاورزی هنرهای دستی، داروها و گیاهان و غذاهای سنتی به مسافران نوروزی، زمینه رشد و توسعه بیش از پیش آن‌ها فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این خصوص تلاش‌ها و اقدامات مناسبی انجام شد که البته نیاز است در سال‌های آینده با جدیت و برنامه ریزی بهتر و قوی‌تر دستگاه‌های مختلف در شهرستان نسبت به افزایش معرفی اینگونه مسائل فرهنگی و همچنین ارتقای زیرساخت‌ها اقدام کنند.

وی با اشاره به بازرسی‌های ۲۴ ساعته از روند انجام امور توسط اعضای مختلف ستاد خدمات سفر بیان کرد: از ۲۵ اسفندماه تا ۱۳ فروردین تمام ارکان ستاد خدمات سفر و نوروز، مورد بازدید و بازرسی قرار گرفتند. ورودی‌های شهرستان، جاده‌ها، اماکن اقامتی، آثار تاریخی، کمپ‌های نوروزی، محل‌های عرضه میوه دولتی، گشت‌های سواحل رودخانه و… توسط فرماندار محترم و بازرسان تعیین شده از سوی ایشان بررسی شدند که دستورات لازم هم مرتباً صادر شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شوشتر ادامه داد: در زمینه تامین کالاهای اساسی نیز با پیگیری‌های دکتر دهدشتی فرماندار محترم، برای اولین بار ۲۱ تن مرغ کشتار روز در روزهایی که ورود مسافران به اوج خود رسیده بود، وارد شهرستان شوشتر شد و کمبودی از این حیث وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت با هیچگونه جهش قیمتی در بازار مواجه نبودیم و این موضوع تاثیر نظارت‌های دقیق و کنترل‌های خوبی است که صورت گرفت. علاوه بر آن در تامین دیگر کالاها نیز کمبودی احساس نشد.

مهندس کجبافی ابراز کرد: در خصوص اسکان مسافران با وجود اینکه میزان ورود گردشگر بیش از ظرفیت شهرستان بود، ولی حتی یک مسافر هم معطل تامین محل اقامت نشد و بحمدالله در اماکن اقامتی اسکان داده شدند.

وی اذعان داشت: با فعال کردن گشت‌های رودخانه‌ای هم حدود ۵۰ نفر از غرق شدن و خطر مرگ نجات یافتند و علاوه بر آن تذکرات اکیپ‌های گشت زنی هم به افرادی که در نقاط پرخطر شنا می‌کردند، مرتباً انجام می‌شد. البته علیرغم اعمال تمام تمهیدات لازم برای ایمنی سواحل، ولی متاسفانه یک جوان اهل اهواز در حوالی پل آزادگان به علت عدم رعایت تذکرات گشت سواحل، غرق شد.

وی گفت: به طور کلی شهرستان شوشتر میزبانی مطلوبی از مهمانان نوروزی داشت و به جهت تلاش‌های صورت گرفته از همه دست اندر کاران تقدیر و تشکر می‌کنیم. البته نقاط ضعفی وجود داشته که انشاءالله برای رفع آن‌ها در سال‌های آینده باید تلاش و برنامه ریزی کرد.

۵۵۵