حضور مدیرکل راه و شهرسازی در شوشتر؛

پیگیری جدی سرپرست فرمانداری برای رفع مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی در شهرستان شوشتر + عکس

مسائل و مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی شوشتر با حضور مدیرکل مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، روز چهارشنبه آقای رضایی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با دعوت دکتر دهدشتی سرپرست فرمانداری در شهرستان حضور یافت و ضمن بازدید از مسکن مهر، برخی مسائل و مشکلات مرتبط با این اداره کل در شوشتر در جلسه‌ای مورد بررسی قرار گرفتند.

در این نشست موضوع ساماندهی مسیل‌های آب در منطقه مسکن مهر که در دست طراحی و برنامه ریزی است مورد تاکید قرار گرفت. اما با درخواست سرپرست فرمانداری قرار است تا نهایی شدن و اجرای طرح، در برنامه‌ای کوتاه مدت و به صورت اضطراری محل ورود آب از سمت شمال مسکن مهر به معابر به وسیله لوله‌گذاری و انجام پروژه‌ای مرتبط، برنامه ریزی شده و به زودی با برگزاری مناقصه پیمانکار آن مشخص گردد. همچنین دکتر دهدشتی بر تسریع در ساماندهی معابری که در حال حاضر امکان پذیر است، تاکید کرد.

در بخشی دیگر از این جلسه که آقای عمانی شهردار و آقای پورمحمدی رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر با دستور سرپرست فرمانداری حضور یافتند، مباحث حوزه شهری از جمله مسکن مهر و رسیدگی به فضای سبز آن هم بررسی شدند. با پیگیری دکتر دهدشتی و تاکید وی، موضوع محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در شهر شوشتر به علت حریم‌های میراث فرهنگی و قوانین راه و شهرسازی، مورد بحث قرار گرفت. در این رابطه قرار است رفع محدودیت‌های ارتفاع ساخت در مناطق کوی نیرو، فرهنگ‌شهر، عمار و ۲۵۰ واحدی در کمیسیون ماده پنج استان با نظر موافق مطرح و برای آن تصمیم گیری شود.

طرح جامع شهر شرافت نیز از دیگر موضوعات بود که با پیگیری صورت گرفته در اولین جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان مطرح خواهد شد و برای تصویب آن روند لازم طی می‌شود.

مسئله تخصیص زمین جهت احداث پیست موتور و همچنین شهرک پرورش اسب هم با حضور آقای شیخی سرپرست اداره ورزش و جوانان که وی نیز با دستور سرپرست فرمانداری در جلسه حضور یافت، بررسی و قرار شد اقدامات لازم برای آن صورت گیرد.

تعیین محدوده شهرک شهید قلی پور هم با حضور آقای رضایی مدیر امور عشایر شهرستان شوشتر مطرح و تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شد.

از دیگر موارد مطرح شده که مورد تصویب و توافق قرار گرفت، واگذاری اراضی معروف به پارک جنگلی به منابع طبیعی بود.

در این نشست که حدود ۳ ساعت به طول انجامید و مسائل گوناگون این حوزه در شهرستان شوشتر بحث و بررسی شد، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، معاون اداره کل راه و شهرسازی و سرپرست راه و شهرسازی شوشتر هم حضور داشتند.

۴۶۵