پیام سرپرست فرمانداری شوشتر به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا

سرپرست فرمانداری شوشتر در پیامی وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم همسران و مادران شهدا را گرامی داشت.

در متن پیام دکتر دهدشتی آمده است:

باسمه تعالی

سیزدهم جمادی‌الثانی سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) همسر باوفای مولای متقیان (ع)، مادر چهار شهید گرانقدر دشت نینوا و بزرگ بانویی است که در پرتو بصیرت و ایمان قوی، عشق و محبت عمیق به ولایت و امامت و تربیت فرزندانی فدایی اباعبدالله الحسین (ع)، نام او در زمره فداکارترین زنان تاریخ اسلام می‌درخشد.

همچنین این روز به عنوان روز تکریم همسران و مادران شهدا نام گرفته است. بانوانی که در تاریخ جداً اسطوره‌اند و نامی مانا خواهند داشت. ایثار و صبوری مادران و همسران شهدا به عنوان اسوه‌هایی از ایمان و دیانت باید همواره الگوی ما برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی باشد.

شهدا با خون خود، واژه‌های سرخ شهادت را در دیوان هستی به نظم کشیدند و به اوج آسمان‌ها رسیدند، این انسان‌های وارسته‌ قطعاً در دامان مادرانی پاک و مومنه رشد یافته‌اند. شهیدان متأهل نیز از حضور همسرانی نجیب و صبور بهره‌مند بودند که داغ جانسوز شهادت عزیزشان را به جان خریدند تا میهن اسلامی، در امان بماند و دست متجاوزان به خاک وطن نرسد.

اینجانب سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) را محضر مردم دارالمومنین شهرستان شوشتر تسلیت عرض می‌نمایم. همچنین با اشاره به بخشی از فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با اجر مادران شهید نزد پروردگار متعال، این مناسبت را گرامی‌ می‌دارم: 《سلام و درود خدای توانا و مهربان بر دلهای صبور و پرظرفیت مادرانی که پس از هجرت جگر گوشه‌گان دلبندشان به نشانه‌ئی از پیکر پاک آنان دل بستند و به آن نیز دست نیافتند؛ و با این همه، با شکیبائی و صبوری خود نقشی بی نظیر و استثنائی از خود بر جای نهادند. پاداش این صبر بزرگ، روشنی چشم آنان به مژده‌ی رحمت الهی خواهد بود ان‌شاءالله. ۱۳۹۳/۳/۱۷》

حجت‌اله دهدشتی

سرپرست فرمانداری شهرستان شوشتر

۵۵