کاهش چشمگیر مشکلات آبگرفتگی در شوشتر / سرپرست فرمانداری: گفتمان دولت سیزدهم مردمی بودن و جهادی عمل کردن است / با مسئولینی که مردم از آن‌ها رضایت عمومی نداشته باشند مماشات نمی‌کنیم

سرپرست فرمانداری شوشتر گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان به صورت جدی و از شب گذشته همزمان با اوج گرفتن بارش‌ها برای رفع آبگرفتگی بسیج شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر حجت‌اله دهدشتی اظهار کرد: با توجه به بارش‌هایی که در آبان‌ماه رخ داده بود و مناطقی مانند شهرک علم‌الهدی، چشمه سوزنگر و مسکن مهر دچار آبگرفتگی شده بودند، تمهیدات لازم برای اصلاح زیرساخت‌ها اندیشیده شده بود که در بارندگی شب گذشته تاثیر آن در کاهش مشکلات در این خصوص به وضوح دیده شد.

وی افزود: البته برخی خانه‌ها و معابر دچار آبگرفتگی جزئی و در حد دقایقی کوتاه شدند، اما حجم آن بسیار کم بوده و خوشبختانه سریعاً از آب تخلیه شدند.

سرپرست فرمانداری شوشتر با اشاره به وضعیت شهرک علم‌الهدی اذعان کرد: بامداد شنبه شخصاً به همراه امام جمعه محترم، در محل شهرک علم‌الهدی حاضر شده و با مردم عزیز این نقطه هم صحبت کردم. در هفته‌های اخیر اقداماتی برای کاهش آبگرفتگی در آنجا صورت گرفته بود که باعث کمتر شدن مشکلات آبگرفتگی شد، اما نیاز به تقویت مسیر خروجی آب‌های سطحی وجود داشت.

دکتر دهدشتی ادامه داد: به همین منظور با پیگیری‌های انجام شده، لوله‌های مورد نیاز برای تسریع در روند خروج روان‌آب‌های سطحی از معابر شهرک علم‌الهدی همین امروز در محل تخلیه شده و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان شوشتر در خصوص وضعیت مسکن مهر نیز بیان کرد: در منطقه مسکن مهر هم بنا به تاکیداتی که داشتیم و بازدیدهایی که مرتباً در یک ماه اخیر از آنجا صورت گرفت، اصرار بر اصلاح معابر بحرانی و همچنین تعبیه کانالی برای هدایت آب از نقاط بالادست داشتیم و الحمدالله شاهد کاهش چشمگیر آبگرفتگی و کمتر شدن مشکلات مردم بودیم.

وی گفت: گفتمان دولت سیزدهم مردمی بودن و جهادی عمل کردن است. لذا با مسئولینی که در این مسیر همراه نباشند یا مردم از آن‌ها رضایت عمومی نداشته باشند، مماشات نخواهیم کرد. مسئولان باید برای رفع مشکلات در این مسیر گام بردارند.

۵۴