تاکید سرپرست فرمانداری شوشتر بر رعایت عدالت در سلامت

موضوع سلامت بسیار مهم است اما مهم‌تر از آن رعایت عدالت در سلامت است. همه نقاط شهرستان شوشتر از دورترین تا نزدیکترین نقطه به فرمانداری باید در نقشه عدالت ما برای موضوع سلامت قرار بگیرد.

سرپرست فرمانداری شوشتر بر رعایت عدالت در ارائه خدمات حوزه سلامت در شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر حجت‌اله دهدشتی روز یکشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی اظهار کرد: موضوع سلامت بسیار مهم است اما مهم‌تر از آن رعایت عدالت در سلامت است. همه نقاط شهرستان شوشتر از دورترین تا نزدیکترین نقطه به فرمانداری باید در نقشه عدالت ما برای موضوع سلامت قرار بگیرد.

وی افزود: در مقطع فعلی و در برنامه گام دوم انقلاب هم این مسئله به جد دیده شده و مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین به بخشداران و مجموعه علوم پزشکی تاکید بر توجه به این مسئله دارم.

وی با اشاره به اهمیت سلامت روان در جامعه، تاکید کرد: همانطور که به سلامت جسم توجه داریم، سلامت روان هم حائز اهمیت است. در این موضوع باید برنامه ریزی داشته باشیم چرا که بسیاری از معضلات اجتماعی که گریبانگیر ما هستند ریشه در موضوعات روانشناختی دارند.

رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر ارتقای شاخص‌های سلامت را برای پیشبرد اهداف حوزه‌های دیگر ضروری دانست و بیان کرد: دو رکن برای پیشبرد اهداف سلامت وجود دارد، یکی دستگاه‌های اجرایی که قانون وظایفی برای آن‌ها تعریف کردهو دیگری مردم که بدون همکاری آن‌ها هرقدر هم برای افزایش سلامت عمومی تلاش شود ممکن است به نتیجه لازم نرسد.

دکتر دهدشتی بر نتیجه محور بودن جلسات نیز تاکید کرد و گفت: در مسیر رضایت مندی مردم و رفع مشکلات مردم بنای مماشاتی نداریم و این اصلاً شعار نیست. مردم منتظر خروجی جلسات هستند و باید اثر اقدامات و عملکرد ما را ببینند. سیاستی هم غیر از این در دولت سیزدهم و کشور وجود ندارد.

وی اضافه کرد: موضوع جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب هم جزء وظایف شهرداری‌هاست و مانند اقدامات دیگری که انجام می‌دهند باید این کار را در اسرع وقت به اجرا برسانند. در این خصوص باید سایت زنده گیری و عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب راه‌اندازی شود.

۱۳۷