سرپرست فرمانداری شوشتر:

خدمات‌رسانی در مواقع بحران معطل تکمیل طرح‌های بلندمدت نشود

سرپرست فرمانداری شوشتر گفت: طرح‌های بلند مدت برای پیشگیری و مدیریت بحران‌های احتمالی مهم‌اند، اما نباید آن‌ها را به توجیهی برای عدم اجرا یا پیش‌بینی طرح‌های کوتاه مدت تبدیل کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوشتر، دکتر حجت‌اله دهدشتی صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، اظهار کرد: خدمات‌رسانی در سطح شهرستان و در حوزه موضوعات مربوط به بحران‌های احتمالی نباید معطل طرح‌ها و برنامه‌های دراز مدت شود. بلکه باید با داشتن طرح‌های کوتاه مدت آمادگی لازم جهت اجرای اقدامات سریع و فوری را داشته باشیم.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر نزول قابل توجه رحمت الهی در روزهای آینده، بیان کرد: دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در روزهایی که هواشناسی اعلام بارندگی کرده به طور شبانه‌روزی در حالت آماده‌باش بوده و تجهیزات، ماشین‌آلات و امکانات خود را برای مقابله با سیلاب یا آبگرفتگی احتمالی بسیج کنند.

وی اضافه کرد: برای پیشگیری از بحران و کنترل مشکلات و پیش‌آمدهای غیرمترقبه نیاز است همه دستگاه‌ها هم‌افزایی و مشارکت همه جانبه با یکدیگر را مدنظر قرار داده و بدون در نظر گرفتن هر موضوعی، تنها رفاه مردم در شرایط سخت را مورد توجه قرار دهند.

سرپرست فرمانداری شوشتر اذعان کرد: شهرداری‌های شهرستان خصوصاً در شهر شوشتر با بررسی نقاطی که در بارندگی‌ها معمولاً دچار آبگرفتگی می‌شوند، ضمن تهیه طرح مطالعاتی برای رفع مشکل، تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا در بارندگی‌های آینده در معابر عمومی دچار مشکل نشویم.

دکتر دهدشتی گفت: مصوبات و تصمیمات ستاد پیشگیری و مدیریت بحران باید عملیاتی‌تر شده و در اجرای آن‌ها ضمن جدیت بیشتر، سریع‌تر عمل نمود.

۲۶۷