تذکر فرماندار شوشتر در خصوص اجرایی نشدن برخی مصوبه های شورای سلامت

فرماندار شوشتر گفت : موضوع سلامت جامعه مسئله ای نیست که به سادگی از کنار آن عبور کرد ؛ کوتاهی در اجرای مصوبه های این شورای پذیرفته نیست .

فرماندار شوشتر گفت : موضوع سلامت جامعه مسئله ای نیست که به سادگی از کنار آن عبور کرد ؛ کوتاهی در اجرای مصوبه های این شورای پذیرفته نیست .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوشتر ؛ مهندس پنبه دانه پور روز یکشنبه در سومین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان بیان کرد : طرحی که در شورای سلامت مصوب می شود رابطه مستقیمی با سلامت جامعه دارد و انتظار می رود متولیان در راستای اجرایی کردن آن تلاش جدی داشته باشند .

وی افزود : اینکه برخی مصوبات جلسه قبل با گذشت حدود یک ماه هنوز اجرایی نشده و یا گزارش به دبیرخانه شورای سلامت ارائه نشده ، قابل قبول نیست و متولیان باید ظرف ۴۸ ساعت آخرین وضعیت در خصوص علت یا عوامل عدم اجرا ویا راهکار اجرایی را به دبیرخانه گزارش دهند .

رییس شورای سلامت شهرستان شوشتر ادامه داد : در حوزه آب روستایی اقدامات خوبی در حال انجام است اما در برخی روستاها از جمله دهستان مدرس و بخش شعیبیه همچنان مشکلاتی وجود دارد که در نظر داریم هفته جاری نشست مشترکی را با همین موضوع در دفتر مدیرعامل آبفا استان برگزار کنیم .

وی گفت : تنش آبی بزرگی پیش رو داریم اما با توجه به اینکه مشابه این تنش را در سال ۹۷ تجربه کردیم امیدواریم با همت و خرد جمعی بتوانیم از این بحران نیز عبور کنیم چرا که نسبت به سال ۹۷ این تنش شدید تر است .

در این نشست همچنین بر تکمیل محل نگهداری سگ های ولگرد ، بهسازی فاضلاب ( بنه مهدی ، دره نو و شاه نجف )-آهک پاشی جوی های فاضلاب ، تشکیل دبیرخانه پیگیری مصوبات شورای سلامت در ادارات ،تعمیر کلریناتور آب برخی روستاها ، لفافه گذاری یخ در کارخانه ها و نظارت بر بهداشت دکه های اغذیه فروشی تاکید شد .

 

 

 

 

۹۵