آغاز پویش «من ماسک می‌زنم» در شوشتر؛

با کمک انجمن‌های مردم‌نهاد ۴۵ هزار ماسک در شهرستان شوشتر توزیع می‌شود

فرماندار شوشتر گفت: برای راه‌اندازی پویش ماسک زدن در شهرستان شوشتر، ۴۵ هزار ماسک با کمک انجمن‌های مردم‌نهاد و فعالان اجتماعی توزیع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مهندس حسین پنبه‌دانه‌پور روز شنبه در نشست با انجمن‌های نهاد و فعالان اجتماعی شهرستان شوشتر اظهار کرد: با کمک فعالان اجتماعی و فرهیختگان و نخبگان، باید فرهنگ استفاده از ماسک را در بین تمام افراد جامعه به وجود آوریم تا انشاءالله این روند نزولی بیماری در استان که ۱۰ روز از آن می‌گذرد، ادامه یابد.

فرماندار شهرستان شوشتر افزود: از تمام سمن‌ها و فعالان اجتماعی می‌خواهم که در برنامه‌ریزی برای ایجاد فرهنگ استفاده از ماسک و همچنین نشر این موضوع از هیچ تلاشی دریغ نکنند و مطمئن باشند ما هم در کنارشان هستیم.

وی با قدردانی از تمام مردم شریف شهرستان که مسائل بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده می‌کنند، اذعان داشت: از همه مردم عزیز که مراعات می‌کنند ممنونم و انشاءالله با کمک انجمن‌های مردمی و فعالان اجتماعی، آن قلیل افرادی که ماسک نمی‌زنند را هم به این موضوع هدایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به تاثیر انجمن‌های مردم‌نهاد در جامعه بیان کرد: رسالت این گروه‌ها خدمت به هم‌نوع بدون هرگونه مرزبندی است که خوشبختانه در شوشتر با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر نیز این اقدامات مهم و موثر وجود دارد.

مهندس پنبه‌دانه‌پور ادامه داد: الحمدالله در شهرستان شوشتر، تعداد انجمن‌ها و سمن‌های مردمی، کم نیست و در استان خوزستان جزء شهرستان‌هایی بوده که دارای فعال‌ترین انجمن‌های مردم‌نهاد است.

وی بر استفاده از ماسک در بانک‌ها تاکید ویژه کرد و در این خصوص گفت: به تمامی بانک‌های شهرستان اخطار می‌دهم که در صورت عدم استفاده پرسنل یا رئیس از ماسک، دستور قطع برق آن بانک را صادر خواهم کرد. علاوه بر آن باید یک نفر برای کنترل مراجعین به بانک مشخص شده و افراد بدون ماسک را به استفاده از ماسک ترغیب کند.

فرماندار شوشتر خاطرنشان ساخت: فعالان اجتماعی هم علاوه بر فضای مجازی حتماً در فضای حقیقی، استفاده از ماسک را به جد توصیه و فرهنگسازی کنند.

وی همچنین افزود: برای راه‌اندازی پویش ماسک زدن، ۴۵ هزار ماسک با همکاری فرمانداری شهرستان، شهرداری شوشتر و اتاق اصناف تهیه و جهت توزیع با کمک انجمن‌های مردم‌نهاد برنامه‌ریزی خواهد شد.

۱۴۲