فرماندار شوشتر خواستار تسریع در تکمیل طرح مقبره شهدای مدافع حرم شهرستان

فرماندار شوشتر خواستار تکمیل فوری و سریع بنای مقبره شهدای مدافع حرم این شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مهندس حسین پنبه‌دانه‌پور، فرماندار شوشتر روز چهارشنبه در جلسه شورای حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: کوچک‌ترین گامی که برای شهدای مدافع حرم می‌توانیم برداریم، احداث مقبره در شأن، برای آن عزیزان است که باید هرچه سریعتر این پروژه نیمه‌کاره به اتمام برسد.

وی اظهار کرد: به طول انجامیدن بیش از اندازه ساخت این مقبره، باعث دلخوری مردم، گروه‌های جهادی و فعالان اجتماعی و همچنین بیش از همه خانواده‌های بزرگوار این شهداء شده است و این موضوع به هیچ عنوان زیبنده شهر دارالمومنین نیست.

وی خطاب به هیئت امناء احداث این پروژه خاطرنشان ساخت: ظرف مدت یک هفته و با انجام بررسی‌های لازم، میزان اعتبار و زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه را اعلام کند. اگر تشخیص دادید که امکان ادامه عملیات عمرانی این بنا مقدور نیست، امکانات ارگان‌ها و گروه‌های جهادی را برای اتمام طرح به کار خواهیم گرفت.

وی افزود: تمام شهدا به گردن تک‌تک ما حق دارند و حداقل در خصوص ایجاد مقبره‌ای موجه برای این آن‌ها هیچگونه کم‌کاری نباید صورت بگیرد.
فرماندار شوشتر اذعان کرد: از زحمات هیئت امناء ساخت این المان تقدیر می‌کنیم اما برای تکمیل طرح نباید بیش از این زمان بگذرد.

همچنین در ابتدای این نشست، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شوشتر گفت: به طول انجامیدن بیش از اندازه زمان ساخت مقبره، موجب گلایه شدید مردم شده و جای هیچ عذری باقی نمانده است.

محمد حسن کجبافی عنوان کرد: پروژه‌های بسیار بزرگ در شوشتر با مدت زمانی  کمتر به پایان می‌رسند، اما این المان، که از لحاظ عمرانی، پروژه بزرگی نیست، چندین سال است با سرعت بسیار کم حرکت می‌کند.

۱۴۷