فرماندار در جمع روئسای ستادهای کاندیداهای انتخابات؛

تاکید فرماندار شوشتر بر حفظ اخلاق و ارزش‌ها در انتخابات + عکس

فرماندار شوشتر گفت: انتخابات پروژه‌ای ملی و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی دموکراسی، رفراندوم و حق انتخاب مردم است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوشتر، حسین پنبه‌دانه‌پور در جلسه‌ای با حضور روئسای ستادهای انتخابات نامزدهای مجلس شورای اسلامی و شهردران شهرستان اظهار کرد: افراد زیادی برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور دخیل هستند و همه ما برای پاسخگویی به خون شهدا که این فضا را با شهادت‌شان برای ما حفظ کردند باید پاسخگو باشیم، بنابراین باید مراقب حفظ اخلاق در روند انتخابات باشیم.

وی با اشاره به اینکه قرار است یک هفته را برای رقابت انتخاباتی پشت سر گذاشته و بعد تمام کنیم، افزود: این انتظار را از روئسای ستادها داریم به عنوان فرد دوم بعد از کاندیدا، اولین موضوعی که مدنظر قرار داده و به اعضای ستادشان توصیه کنند، حفظ اخلاق و ارزش‌ها باشد.

وی ادامه داد: همه برادریم و در کنار هم نماز خوانده و باهم اخوت و برادری خواهیم داشت. مسلمانی ما در جای خودش باقیست. مواظب باشیم حرفی نزنیم که بعد از انتخابات باعث شود دیدگاه بعضی‌ها به ما تغییر کند. بنابراین کلام مان با در نظر گرفتن اخلاق جاری شود.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان‌های شوشتر و گتوند بیان داشت: بعد از انتخابات و پایان این موضوع، ایام نوروز را در پیش خواهیم داشت که نیاز است شهر در نظافت کامل برای ورود گردشگران آماده شود و پیرو آن باید در چارچوب مشخصی نسبت به تبلیغات کاندیدای مورد نظرمان عمل کنیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، زیبنده نیست برای کاندیدا که تصویرش روی جدول رنگ آمیزی شده شهرداری یا فضاهایی که طبق قانون ممنوع است، الصاق گردد.

پنبه‌دا‌نه‌پور اذعان داشت: بنده معتقدم اشخاصی که توسط شورای نگهبان تایید شده‌اند از سرمایه های این نظام هستند و مورد تایید نظام و انقلاب‌اند. شورای نگهبان برای همه ما ختم الخطاب است و فرد تایید شده دارای ارزش های خاصی است. بنابراین باید با چسباندن تصاویرشان در مکان‌های مناسب حرمت آن‌ها حفظ شود.

وی خطاب شهرداران خاطرنشان کرد: همین امروز باید فضاهای لازم و استاندارد برای محل تبلیغات کاندیداها مشخص و در نظر گرفته شود.

فرماندار شوشتر در پایان گفت: هیچ نیازی نیست که اگر در حمایت کاندیدایی صحبت می‌کنیم، علیه نامزد دیگری نیز اقداماتی کرده با هجمه غیراخلاقی باعث ایجاد مشکل شویم. توصیه ما تمرکز صرف، بر مسائل مورد تبلیغ هر ستاد و کاندیدایی است.

در این جلسه، علاوه بر شهرداران، معاون فرماندار و رئیس دفتر شورای نگهبان در شوشتر و نماینده‌ای از دادستانی نیز حضور داشتند.

۱۹۴