پیام فرماندار

باسمه تعالی

از شهرستان شوشتر همواره به عنوان دارالمومنین یاد شده و این به علت آن است که در طول تاریخ مردم شریف این دیار، همواره دوشادوش علما و بزرگانی همچون شیخ شوشتری (ره) و بزرگان دیگر دین در این شهرستان مانند سادات جلیل القدر جزایری، آل طیب، موسوی، مرعشی و… بوده و دین و ایمانشان را با آموزه های این بزرگواران پیوند زده اند.

همچنین وجود منابعی مانند آب، باغات، ابنیه فوق العاده ارزشمند تاریخی با معماری با شکوه، صنایع مختلف، اراضی گرانبهای کشاورزی و… از نعمات خدادادی هستند که شوشتر را چون نگینی کم نظیر نه تنها در کشور بلکه در دنیا تبدیل کرده اند. تاییدیه بارز جهانی بودن شوشتر نیز مجموعه سازه های آبی تاریخی شوشتر است که همه ساله پذیرای خیل گسترده گردشگران داخلی و خارجی است. اثری فاخر و علمی در حوزه آب که باید در دانشگاه ها، کتب علمی و سمینارهای بین المللی از زوایای مختلف آن را دید و مورد بررسی قرار داد.

این موارد تماماً وظایف محوله بر دوش مسئولان در شوشتر را مطمئناً سنگین تر می کند. بنده به عنوان خادم مردم شریف در شهرستانی با این همه ظرفیت و مردمی که لایق بهترین ها هستند، در کنار دوستان و همکاران و علی الخصوص خودِ مردم عزیز شهرستان، تلاش هر روز ما بر توسعه و پیشرفت و رشد تمام مناطق خواهد بود. این مهم قطعاً با لطف خداوند متعال و عنایت امام عصر (عج) و همچنین عمل به رهنمودهای معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ممکن می شود.

حسین پنبه دانه پور

فرماندار شهرستان شوشتر